Czym musi cechować się kompetentny dekarz?

Dach, zwłaszcza taki bardziej skomplikowany, jest jednym z najtrudniejszych do wykonania elementów budynku. Dlatego też warto, aby zrobiła go kompetentna ekipa dekarska.

W Polsce konstruuje się aktualnie dachy o bardzo zróżnicowanych kształtach. Najczęściej są to dachy wielopołaciowe z mieszkalnym poddaszem, które wymagają doświetlania lukarnami albo oknami połaciowymi. Estetyka pokrycia dachowego w każdym przypadku ma wielkie znaczenie, lecz jeszcze ważniejsze jest specjalistyczna realizacja projektu. Od tej sprawy zależy bowiem jego bezawaryjne używanie. Kluczem jest bardzo specjalistyczna ekipa budowlana. Eksperci przekonują, że najczęstszą przyczyną problemów z dachem nie jest jakość użytych materiałów, ale wykorzystanie ich w sposób niezgodny z instrukcją obsługi producenta. Jeśli ubezpieczenie hali produkcyjnej więc błędnie wybierzemy wykonawców, to rezultaty mogłyby być przeróżne. Od wydatków poniesionych na mniejsze poprawki poprzez duże koszty zamiany całego dachu na nowy, aż po katastrofę budowlaną włącznie.
pieniądze

Autor: Colosseo EAS
Źródło: http://www.flickr.com

Żeby odbyć jak najbezpieczniej etap budowy dachu, profesjonalny dekarz to podstawa – tak jak fundament domu. Powinniśmy także przyjrzeć się wypróbowanym fachowcom z długoletnim stażem i dobrymi referencjami. Dzięki temu oszczędzimy czas i możemy uniknąć niepotrzebnych sytuacji. Inwestorzy na starcie robią błąd polegający na wyszukiwaniu najtańszych ofert. Poszukując taniej ekipy dekarskiej należy dwa razy się zastanowić, nim dziwnie niskie ceny zadecydują o wybraniu takiej firmy.

Może się bowiem okazać, że niższy koszt robocizny będzie wiązać się z brakiem znajomości tematu i wprawy. W niektórych wypadkach może się zakończyć zerwaniem dachu i kładzeniem go od nowa. O znacznych kosztach takiego remontu raczej nie trzeba wspominać.