Czym nakarmić konia? Zobacz, które pasze są najbardziej rekomendowane dla koni sportowych

Kwestia karmienia konia, który spędza właściwie całe życie w gospodarstwie bez wątpliwości jest bardzo istotna, jednak nie tak, jak w wypadku koni sportowych.

One zwykle potrzebują specjalnej paszy, która sprawia, że ich organizmowi łatwiej jest budować mięśnie, a jednocześnie tak wielki wysiłek fizyczny nie jest dla nich mocno obciążający. Dzisiaj podpowiadamy, jakie kryteria powinna spełniać pasza przeznaczona dla koni wyścigowych.

pasze dla koni sportowych

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Po co specjalna karma?
Odpowiednio dobrane pasze dla koni sportowych pozwalają organizmowi konia w szczególności na przyzwyczajenie się do coraz mocniejszego wysiłku – jeśli koń trenuje na poważnie, wtedy obciążenia związane z treningiem stopniowo są zwiększane, wobec czego organizm (rozwinięcie tematu> http://www.stajniaiskra.pl/art/91/cennik-szkolka-jezdziecka.html)konia musi praktycznie za każdym razem dawać z siebie coraz więcej. Jednocześnie pasze dla koni sportowych zawierają składniki, które przyspieszają regenerację po wielkim wysiłku fizycznym, a także znacząco zmniejsza podatność konia na kontuzje oraz pomaga ograniczyć niedobry wpływ ogromnego stresu na organizm. Dzięki odpowiednio dobranej paszy zwierzę będzie w stanie dawać z siebie wszystko właściwie na każdym treningu, a szczególnie na zawodach, więc z pewnością jest to w wypadku koni sportowych konieczne.
Co musi zawierać taka pasza?
Pasze dla koni sportowych powinny zawierać szczególnie wiele aminokwasów, które pomagają na szybką regenerację po zawodach, a jednocześnie stanowią ważny budulec dla nieustannie rozwijających się mięśni zwierzęcia.

Dodatkowo na pewno nieźle sprawdzi się dostosowany do potrzeb konia zestaw mikro- oraz makroelementów, które pomogą uniknąć nagromadzania negatywnych efektów treningów jak przykładowo pocenie się lub nadpobudliwość lub poddenerwowanie.