Przeczytaj, jakie rzeczy nabyć nim zaadoptujesz kota

Pragniesz posiadać kota? Bądź gotowy na „niezłą jazdę”. Mowa tu naturalnie o wszelkich aspektach posiadania tego słodkiego diabełka. Kot to nie pies, taka jest podstawowa zasada. Nie wytrenujesz go jak psa, choć ułożyć sobie z nim życie dasz radę, nie będzie zobowiązany, jak pies, choć oznak przywiązania na pewno doświadczysz. Kot nie będzie przede wszystkim potulny jak pies, choć wszystko zależy, na jakiego kota trafimy.

Przede wszystkim, każdy kot jest wyjątkowy, każdy posiada swój własny wachlarz zachowań i kaprysów. Nie słyszałem jeszcze, aby były na świecie dwa takie same koty (to identycznie jak ludzie, też każdy na po swojemu jest wyjątkowy). Jeden kot będzie bardziej

zwierzę

spokojny, będzie preferował głaskanie i spanie razem z tobą, drugi będzie cię gryzł, kiedy tylko będziesz chciał wziąć go na ręce, będzie ciebie unikał, a niekiedy nawet zapoluje na ciebie. Pamiętaj: na jakiego kota trafisz należy go zaakceptować w całej okazałości, ponieważ wcześniej to ty się zmienisz, niż kot odmieni swoją dziką naturę- .

Pasjonuje Cię opisywana sprawa? Jeżeli tak, to dodatkowo zobacz link na witrynie (http://www.sklep.acana.com.pl/71-acana-regionalshighest-protein), która również publikuje takiego rodzaju teksty. To z pewnością da Ci do myślenia!

Kot jednak to mniej zobowiązań niż pies. Najważniejsza różnica: z psem musimy wychodzić trzy razy dziennie, a kot to normalka – kuweta dla kota ) i kłopot z głowy. Nawet, kiedy na zewnątrz wichura, śnieżyca lub trzaskający mróz – nie musimy tam wychodzić. Nie zapominaj jednakowoż, żeby ją systematycznie opróżniać, bo każdy kot to (w mniejszym lub większym stopniu) czyścioch i jeśli stwierdzi, że w kuwecie jest już za brudno, nie omieszka w takim wypadku załatwić swoich potrzeb w innym miejscu. Generalnie, wydatki na kota nie są duże, nie musisz często odwiedzać sklepu zoologicznego czy weterynarza- dodatkowe źródło.

Oczywiście, iż poza kuwetą musisz się zaopatrzyć w inne niezbędne rzeczy: transporter dla kota (zobacz transportery) (nawet jak nie podróżujesz to się przydaje, na przykład, wizyta w klinice weterynaryjnej), jedzenie, witaminy i zabawki. Co 3 miesiące

koty

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

powinieneś odwiedzić weterynarza, by zakupić tabletkę na odrobaczenie, a raz do roku konieczne jest szczepienie. To w zasadzie niezbędne minimum, jakie wystarcza, abymieć szczęśliwego kota.

Miej na uwadze również także, że jeśli bierzesz kocura, który nie jest wykastrowany możesz mieć problem, gdyż taki kot będzie znaczyć teren moczem, a woń kociego moczu nie jest zbyt miły. Niektórzy się tym nie przejmują, a po jakimś czasie przyzwyczajają się do tej specyficznej woni. Ja jednak radziłbym ci, żebyś pomyślał o kastracji.