Jak wytresować czworonoga

Kiedy bierzemy do siebie do mieszkania cudownego szczeniaczka to, nie za bardzo zastanawiamy się nad tym jak go wytresować. Na początku po prostu jesteśmy zadowolone z tego, że posiadamy szczeniaka. Wiadomo, że są związane z nim obowiązki, bo trzeba wyprowadzić go na spacer i dawać mu jeść, do tego potrzebna jest spora dawka pieszczot, więc musimy się nim zaopiekować. Ale o normalnej tresurze nie rozmyślamy. A, jeśli nie chcielibyśmy, by, kiedy psiak podrośnie wlazł nam na głowę to powinniśmy pomyśleć o tym jak wytresować psa. Nie jest to prosta sprawa, bo by pies faktycznie stał się posłuszny, to my jesteśmy zmuszeni być faktycznie konsekwentni i stanowczy.

Pies

Autor: Mano Ranjan M
Źródło: http://www.flickr.com
Nie możemy raz na coś psu pozwolić a potem danej rzeczy mu zabraniać. Istotne, żeby jednak od szczeniaka kształtować dobre nawyki. Oczywiście nie możemy wymagać od szczeniaka, by nie załatwiał się w mieszkaniu. Początkowo należy go tego wyuczyć, a żeby go tego nauczyć, trzeba wychodzić z nim na zewnątrz kilka razy w ciągu dnia. Jeśli sami do końca nie wiemy, co robić, żeby dobrze tresować psa, to dobrze przeczytać jakieś książki albo pooglądać programy w TV, zyskamy wiele istotnych wskazówek – kilknij i sprawdź.

A jeżeli chcemy mieć psa wytresowanego na najwyższym poziomie i to nie jedynie w podstawowych kwestiach, to dobrze wybrać się do szkółki treserskiej. Tam nasz pies zostanie wyszkolony a i my uzyskamy informacje jak zapanować nad naszym pupilem.

Pies to decyzja na całe jego życie
Kiedy posiadamy w mieszkaniu psa, który się nas nie słucha, wydaje nam się, że pies jest po prostu krnąbrny. Ale prawda jest taka, że niestety to my sami jesteśmy temu winni. Należy po prostu mieć świadomość jak wytresować psa. A wszyscy wiedzą, co robić, by pies w odpowiedni sposób reagował na nasze komendy. Jednak, żeby pies zaczął reagować musi poznać owe komendy – .

Nic nie przychodzi ot tak, jeżeli mowa o tresowaniu psa. Jeśli mamy świadomość, że sami nie poradzimy sobie z tresowaniem psa, to najsensowniej pójść do treserów. Treserzy psów są w stanie szybko doprowadzić do ładu zwierzę. Ale gdy jesteśmy właścicielami psa musimy brać pod uwagę, że my również będziemy musieli w pewien sposób dostosować swoje podejście do naszego psa.