Czy w małych firmach będzie się opłacało uruchomienie oprogramowania do elektronicznego obiegu dokumentów.

W wielu firmach można czasem trafić na sytuację, gdy ktoś poszukuje gorączkowo jakiegoś dokumentu wędrując pomiędzy pokojami. I dobrze będzie, jeśli tego typu dokument w pewnym momencie się odnajdzie, bo niekiedy bywa też i tak, że całkowicie zaginie.

faktura

Autor: VLCinéaste
Źródło: http://www.flickr.com

Sytuacja tego typu będzie się wiązać ze stratą cennego czasu nawet kilku osób i niepotrzebnym zamieszaniem, z tego też powodu też można zastanowić się nad tym, żeby spróbować wszystko usprawnić. Doskonale będą się do tego nadawać specjalistyczne programy do zarządzania dokumentami w firmie, ze względu na swoje zalety stają się one coraz bardziej popularne wśród właścicieli firm. I wbrew temu, co wielu osobom może się wydawać, bardzo dobrze będą się sprawdzać nie tylko w dużych firmach mających wiele działów, lecz również w mniejszych. Spora część właścicieli obawia się nieco wdrażania takiego oprogramowania, ponieważ twierdzą że będzie ono zbyt kosztowne.

Zaciekawił Cię nagłówek tego artykułu? Koniecznie sprawdź opracowanie, tam są zamieszczone jeszcze ciekawsze rzeczy, naprawdę trzeba je zobaczyć.

Jednak bez problemów można trafić na programy, wdrożenie których wcale tak dużo nie kosztuje, a korzyści jakie będą płynąć z uruchomienia takiego rozwiązania w krótkim czasie zamortyzują nakłady, które się poniesie – wejdź i sprawdź.

Programy zarządzające obiegiem dokumentów pracują na ich wersjach cyfrowych, niezbędne więc będzie miejsce, w jakich będzie wykonywane skanowanie faktur i pozostałych innych dokumentów, jakie się w firmie pojawią.

faktury do skanowania

Autor: Savoir-faire Linux
Źródło: http://www.flickr.com

Przeważnie jet do tego wyznaczonych paru pracowników, których zadaniem będzie właśnie wprowadzanie wszystkiego do systemu. Programy mają najczęściej bardzo szerokie możliwości konfiguracyjne i pozwalają na precyzyjne określenie zarówno możliwych do wykonania na dokumencie procesów, ale także uprawnień poszczególnych użytkowników. Dzięki temu, że wszystko można skonfigurować w czasie wdrożenia, to przez to zyskuje się pewność, że pracownicy będą mieli dostęp jedynie do tych informacji, które im się udzieli. Jednocześnie bardzo łatwo będzie prowadzenie kontroli, kiedy i w jakim celu ktoś pracował na dokumencie, a także wychwytywać wszystkie zaniedbania i błędy popełnione przez załogę w czasie pracy.