Obroża dla pupila na każdą kieszeń

Bezsprzecznie większość ludzi wielbi zwierzęta. Pośród zwierząt domowych najpopularniejsze są psy oraz koty. Każdy z wymienionych zwierząt ma swoich faworytów. Koty teoretycznie są bardziej niezależne i mniej wymagające np. w transporcie. Jednak tymi pupilami, które bez granic oddają się swoim właścicielom, są psy.

Wesoły pies

Autor: Anthony Crider
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnością istnieją wyjątki od reguły, jednak jest to temat na inną okazję. Psy pozwalają się tresować, często ułatwiają życie potrzebującym, np. niewidomym i zwyczajnie potrafią kochać bezwarunkową miłością. Psy są także fantastycznymi partnerami do zabawy z najmłodszymi, zdarza się, że są kolejną zachętą do codziennych wypraw oraz będą przyjacielem, którego każdy z nas chciał mieć.

W jaki sposób poradzić sobie z uciekającym psem?

W trakcie spacerów zazwyczaj towarzyszy nam smycz i obroża dla psa, czasami również kaganiec (sklep internetowy Jak reagować, kiedy nasz przyjaciel ucieka z podwórka, niszczy rośliny lub pływa w basenie? Przypinanie go na łańcuchu jest złym wyborem. Pies w ten sposób staje się zdziczały i zwyczajnie nieszczęśliwy. Doskonałym pomysłem w takiej sytuacji okazuje się pastuch dla psa. Urządzenie to wyznacza teren, w jakim pies możebez skrępowania spędzać swój czas. Kiedy czworonóg wybiegnie poza określony teren, pastuch ostrzeże psa sygnałem dźwiękowym, a jeśli to nie zda egzaminu, do dźwięku dołączony będzie impuls korekcyjny (dodatkowe informacje na polecanej stronie). Dzięki takiemu rozwiązaniu pies nauczy się gdzie może bez problemu spacerować, a których fragmentów podwórka powinien unikać.

Bawiący się pies

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Ziść swoje marzenie o czworonogu.

Nie będziesz zmuszony więcej w samotności wychodzić na spacer.

Spodobał Ci się taki materiał? Jeśli tak, to niewątpliwie sprawi Ci radość informacja, że inny tego rodzaju tekst jest na wyciągnięcie ręki. Po prostu zobacz ten link karma dla kota.

Twoje dziecko prosi Cię o zwierzęcego przyjaciela od pewnego czasu? Teraz możesz mieć pewność, że Twój psiak więcej nie ucieknie, nie zniszczy kwiatów ani nie wskoczy do basenu bez Twojego przyzwolenia. Należy też zapamiętać, że pies jest nie tylko wspaniałym towarzyszem zabaw. Psiak jest także strażnikiem Twojego podwórka i fantastycznym systemem alarmowym w razie zagrożenia. Jedyne o czym musimy pamiętać to, że pies tak samo jak człowiek domaga się miłości i dobrego wytresowania. Nieprawidłowo wychowywany pies może wyrosnąć na kompana, który niekoniecznie będzie trafiał w nasze wyobrażenia o idealnym czworonogu.