Jak można by nauczyć swe dziecko właściwego gospodarowania jego pieniędzmi?

Dobra umiejętność gospodarowania pieniędzmi to niezwykle cenna dla dowolnego człowieka umiejętność. Może przydać się ona na jakimkolwiek etapie życia, dlatego też należałoby poznać podwaliny nauk ekonomicznych.

buty dziecięce

Autor: Sarah Joy
Źródło: http://www.flickr.com
Pozwala to na stopniowe poznawanie zagadnienia, to zaś może spowoduje w przyszłości, że staniemy się biznesmenami albo pracownikami instytucji finansowej?
firma - wyobrażenie

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak na początku tej drogi kariery musimy już będąc młodymi ludźmi mieć swoje konto oszczędnościowe. Jest to tak zwany ROR, czyli rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Tego typu konto mogłyby posiadać również osoby niepełnoletnie, jednak w takim przypadku powinno być ono założone w towarzystwie rodzica danego dziecka. W tym czasie to właśnie w tamtym miejscu nasze potomstwo będzie mogło zbierać swoje np. cotygodniowe tzw. „kieszonkowe” i po pewnym okresie, gdy uzbierana suma będzie dla niego wystarczająco duża, potomstwo będzie mogło wydać swe pieniądze na jakiś wyznaczony przez siebie zamiar. Może to okazać się np. zegarek czy też pewien plecak.
Takie zachowanie jest niezwykle odpowiednie pod względem ekonomicznym i rodzicielskim. Od najmłodszych lat uczy bowiem nasze dziecko odpowiedniego rozumienia istoty pieniądza oraz tego, czym jest dobre konto oszczędnościowe.

Zaciekawił Cię ten artykuł? To świetnie, ponieważ również ta pełna treść (www.kancelaria-polonica.pl/) wciągnie Cię bez reszty, więc sprawdź to!

Kiedy już potomstwo będzie wiedziało, że należące do nas pieniądze nie biorą się nie wiadomo skąd, to doskonały moment, aby rozpocząć kształcić potomstwo w jaki sposób się pieniądze zarabia.

Można np. dać jemu butelki po kupionej przez nas wodzie mineralnej oraz poprosić o ich sprzedaż w pobliskim sklepie. A uzyskane tak oszczędności może wpłacić na swoje konto.