Jakim sposobem skutecznie zarejestrować znak towarowy – kilka praktycznych rad dla biznesmenów

Prowadzenie działalności gospodarczej to zdecydowanie nie tylko świetne rozwiązanie, ale także konieczność zajęcia się pewnymi istotnymi zadaniami. Na przykład wprowadzając swoją własną markę trzeba ją ochronić przed plagiatem , a także podróbkami – wówczas przydatna jest przynajmniej podstawowa znajomość prawa towarowego.

dokumenty patentowe

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com

Na szczęście teraz w Polsce rejestracja znaku towarowego zachodzi o wiele szybciej, niż dawniej – może trwać nawet w przeciągu tego samego roku.

Intryguje Cię ten tekst? Jeśli tak, to poznaj ten unikalny serwis www (https://www.eurea.pl/). Przeczytasz w nim wiadomości, które będą dla Ciebie wartościowe.

Choć pozornie wydaje się to długo, dla Urzędu Patentowego nie jest to sprawą którą jest rozwiązywana natychmiastowo – żeby zastrzec znak towarowy, właściwi eksperci powinni sprawdzić, czy dany znak (przykładowo charakterystyczny sygnał dźwiękowy) nie pojawił się w innej działalności gospodarczej, czy nie narusza dóbr innych podmiotów, czy nie wyróżnia się nadmiernie dużą uniwersalnością oraz czy nie stanowi nieuczciwej konkurencji. Z pewnością należy mieć świadomość jednak, że przeważnie rejestracja znaku towarowego nie jest rzeczą bardzo ciężką – należy się do niej tylko odpowiednio przygotować.

Współcześnie dla wielu biznesmenów wielkim ułatwieniem jest to, iż rejestracja znaku towarowego może być przeprowadzona przez internet – pozwala to oszczędzić dużo czasu , jak również papieru – czytaj: znak towarowy – zarejestrowanie. Aby tak zrobić, należy użyć odpowiedniego formatu wymaganego przez Urząd Patentowy , jak również zastosować tak zwany bezpieczny podpis elektroniczny. W ciągu paru miesięcy można także wprowadzać dodatkowe poprawki. Oprócz tego wstępne zgłoszenie może zostać wykonane przez telefaks oraz przez rzecznika patentowego. Zdecydowanie sporo poradni patentowych zatrudnia wybitnych znawców, jacy ciągle są do usług własnych klientów – w razie dowolnych wątpliwości dobrze dopytać ich wprost, ponieważ potrafią udzielić wielu pożytecznych rad. Warto również uzyskać chociaż podstawową wiedzę dotyczącą prawa patentowego. Zastrzegając znak towarowy należy nie tylko określić jego całokształt, lecz także zdefiniować produkty mu podlegające – zapobiegnie to na przykład sytuacji, w której dwa przedsiębiorstwa zajmujące się całkowicie inną działalnością popadają w konflikt z przyczyny podobnego znaku.

firma

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com

Znak towarowy może mieć bardzo różne formy – od nazwy aż po charakterystyczny wzór. Możliwości jest niezwykle dużo i z tego powodu zdecydowanie warto z nich korzystać, żeby szybko po zarejestrowaniu znaku zacząć wspaniałą kampanię marketingową, która zwiększy zapotrzebowanie na dane towary lub usługi (bardzo przydatna strona, dobrze odwiedzić). By dowiedzieć się więcej, zdecydowanie warto posługiwać się narzędziami zamieszczonymi w sieci – można nie tylko poznać mnóstwo użytecznych rzeczy w temacie prawa patentowego, ale również rozeznać się w wymaganych procedurach , a także cenie, jakiej wymaga rejestracja znaku towarowego.