Reguły biznesu oraz jego zawiłości – czyli jak dać sobie radę z nieuczciwym usługobiorcą

Rozkręcenie własnego biznesu bywa naprawdę kłopotliwe. Nie jest to bynajmniej powiązane z samą pracą na własny rachunek, a przede wszystkim ma to związek z niesłownymi kontrahentami. Kiedy powodzenie naszej firmy zależy od dobrej woli osób z zewnątrz, wielokrotnie zaczynają się kłody pod nogami.
Przedsiębiorcy, którzy każdego dnia muszą czujnie przyglądać się poczynaniom swoich dłużników, nie są w stanie w pełni skupić się na realizowanych projektach.

warszawa

Autor: Logofag
Jednakże, co ciekawe, istnieje opcja na wyzbycie się tej udręki. Z pomocą przychodzi nam faktoring wierzytelności. Jest to rodzaj fachowej usługi finansowej, mającej na celu przeniesienie niespłaconych długów konkretnemu podmiotowi pośredniczącemu. Agenci uczestniczący w wyżej wspomnionym procesie regulują brakujące wpłaty, a następnie sami znanymi sobie drogami dochodzą praw finansowych. Faktoring stanowi zatem pewną formę zabezpieczenia dla średnich firm. Żeby niefortunnie nie powinęła nam się noga na starcie, warto rozmyślić tego typu rozwiązanie. Liczne banki oraz niezrzeszeni agenci, wyuczeni w takich działaniach jak faktoring wierzytelności, mogą ściągnąć z nas ten nieprzyjemny obowiązek ścigania niesłownych kontrahentów. Rozmyślmy, czy nie wykorzystać podobnej możliwości, a cenny czas, który dzięki temu zaoszczędzimy, spożytkować korzystniej.
faktoring

Autor: Carlos ZGZ
Źródło: http://www.flickr.com
Większość z nas żyje na kredyt. Dopóki zobowiązania są rezultatem naszych własnych decyzji, wszystko wydaje się być w porządku.

Jednakże, dodatkowe utrudnienia mogą zapoczątkować długi należące do osób postronnych.

Podoba Ci się ten post? Jeśli tak, to z pewnością sprawi Ci radość informacja, że analogiczny tekst jest tuż obok. Zwyczajnie zobacz ten link ceidg druk.

Niesłowność partnera biznesowego nie jedną firmę sprowadziła na manowce. Uchrońmy się przed tym zawczasu.