Kim bywa broker ubezpieczeniowy oraz co wchodzi w jego autentyczne obowiązki?

Kto to bywa „broker” oraz jaki ma związek wraz z ubezpieczeniami? Jaki dokładnie posiada on zakres swoich obowiązków i w czym może nam w rzeczywistości dopomóc? Jaka jest różnica między agentem typu ubezpieczeniowego a brokerem z tym samym tytułem? Te wszystkie rzeczy i jeszcze więcej bez nawet najbardziej małego problemu odnajdziesz w środku naszego całkiem nowego – świeżo co napisanego – felietonu!

broker ubezpieczeniowy

Autor: Tyler Hebert
Źródło: http://www.flickr.com
Na samym początku naszego dzisiejszego tematu może objaśnimy, kto to jest broker – a jest to po prostu rodzaj pośrednika ubezpieczeniowego (ma możliwość to być osoba prawna albo też fizyczna), którego zadaniem bywa pośredniczyć w jakimś konkretnym ubezpieczeniu, które jest na rzecz i w imieniu jakiegoś już z góry określonego klienta, od którego dostał bezpośrednie pełnomocnictwo.http://cpsens.pl/ (cpsens.pl/)Zapewne teraz sporo osób się zastanawia: Czym on różni się więc od zwyczajnego agenta typu ubezpieczeniowego? A więc ponad wszystko główną różnicą jest to, iż broker ubezpieczeniowy tylko pośredniczy, w czasie gdy zadaniem agenta tego typu jest pozyskiwanie klientów, całkowITy nadzór i organizowanie wszelkich czynności na rzecz ubezpieczyciela, oraz także pilnowanie umów i wiele innych. Poza wymienionymi, inną różnica między brokerem a agentem bywa to, że broker (zwykle działający całkowicie w pojedynkę) zwykle zajmuje się jednym klientem, w czasie gdy zadaniem agenta (który to działa praktycznie zawsze w grupce z innymi agentami), jest zajęcie się duże więcej niż pojedynczym klientem (tak nazywany multiagent).

Pomijając to jednak broker zajmuje się różnymi dziedzinami związanymi z ubezpieczeniami, w czasie gdy agenci a także ich agencje zwykle posiadają jeden określony z góry dział tematyczny.