Czym nakarmić konia? Zobacz, które pasze są najbardziej rekomendowane dla koni sportowych

Kwestia karmienia konia, który spędza właściwie całe życie w gospodarstwie bez wątpliwości jest bardzo istotna, jednak nie tak, jak w wypadku koni sportowych.

One zwykle potrzebują specjalnej paszy, która sprawia, że ich organizmowi łatwiej jest budować mięśnie, a jednocześnie tak wielki wysiłek fizyczny nie jest dla nich mocno obciążający. Dzisiaj podpowiadamy, jakie kryteria powinna spełniać pasza przeznaczona dla koni wyścigowych.
pasze dla koni sportowych

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Po co specjalna karma?
Odpowiednio dobrane pasze dla koni sportowych pozwalają organizmowi konia w szczególności na przyzwyczajenie się do coraz mocniejszego wysiłku – jeśli koń trenuje na poważnie, wtedy obciążenia związane z treningiem stopniowo są zwiększane, wobec czego organizm (rozwinięcie tematu> http://www.stajniaiskra.pl/art/91/cennik-szkolka-jezdziecka.html)konia musi praktycznie za każdym razem dawać z siebie coraz więcej. Jednocześnie pasze dla koni sportowych zawierają składniki, które przyspieszają regenerację po wielkim wysiłku fizycznym, a także znacząco zmniejsza podatność konia na kontuzje oraz pomaga ograniczyć niedobry wpływ ogromnego stresu na organizm.

Zainteresował Cię ten treść?! To przejdź do oferty (https://animalab.pl/), by zaznajomić się z ciekawymi info na ten temat, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

Dzięki odpowiednio dobranej paszy zwierzę będzie w stanie dawać z siebie wszystko właściwie na każdym treningu, a szczególnie na zawodach, więc z pewnością jest to w wypadku koni sportowych konieczne.

Co musi zawierać taka pasza?
Pasze dla koni sportowych powinny zawierać szczególnie wiele aminokwasów, które pomagają na szybką regenerację po zawodach, a jednocześnie stanowią ważny budulec dla nieustannie rozwijających się mięśni zwierzęcia.

Dodatkowo na pewno nieźle sprawdzi się dostosowany do potrzeb konia zestaw mikro- oraz makroelementów, które pomogą uniknąć nagromadzania negatywnych efektów treningów jak przykładowo pocenie się lub nadpobudliwość lub poddenerwowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*