Faktoring w Polsce i na świecie – a więc, jakie rzeczy powinniśmy wiedzieć o faktoringu

W naszych artykułach pisaliśmy już parę razy na temat faktoringu. Nie wspominaliśmy jednakże na temat jego rozwoju wewnątrz Polsce oraz na świecie, dlatego dzisiejszego dnia to naprawimy biorąc ze łeb ów temat.

Dobrze go odczytaj, aby nic Ci nie umknęło!
usługa faktoringu

Autor: Nguyen Hung Vu
Źródło: http://www.flickr.com
W naszym pisanym dzisiaj felietonie nie będziemy opisywać, co to jest faktoring. Ci spośród Was, co już czytali wcześniejsze artykuły, wiedzą już co nieco na ten konkretny temacik. Faktoring w Polsce zaczął się w latkach 90-tych wcześniejszego wieku, kiedy pojawiły się pierwsze firmy faktoringowe. Były to firmy o nazewnictwie: Polfactor SA (w tej chwili znany bardziej dokładnie jako BRE Faktoring), Handlowy Heller (bardzo dobrze znany wszystkim w obecnej chwili ING Commercial Finance), a także Pekao Faktoring Sp. z o.o. który jako jedyny do tej konkretnej pory zachował własną nazwę. Jak się okazuje po dwudziestu latkach trwania, usługi faktoringowe się wyregulowały, a klienci mogą korzystać z około 40 przeróżnych dostawców tej konkretnej usługi.

Chcesz przeglądnąć kilka następnych naszych artykułów? Świetnie! chcemy zatem poinformować Cię, że jesteśmy w witrynie (http://www.workservice.pl/praca/magazynier/mielec/) – wyszukasz nas w podanym linku.

Rzeczą najmocniej charakterystyczną w polskim faktoringu jest jednakże jego dynamiczny wzrost, który to pnie się coraz wyżej od samiutkiej chwili jego ukazania się.

Przesuwając się na faktoring międzynarodowy, dobrze jest zwrócić spojrzenie, że na polskim ryneczku można odnaleźć wiele książeczek związanych z tym konkretnym tematem, które to można odnaleźć bez problemu w takich lokalizacjach jak stacjonarny sklep Empik, czy też na księgarniach internetowych, typu Aros, Świat Książeczki czy też wewnątrz internetowym sklepie napomkniętego Empiku. Na ten dokładny temacik – faktoring międzynarodowy – dobrze jest poświęcić bardziej dużo uwagi, z tego powodu zapraszamy do czytania!