Fundusze europejskie w miasteczku Sztum – a więc, fundusze Unii Europejskiej na terenach wiejskich

Chociaż sporo person może o tej rzeczy nie wiedzieć, od pewnego czasu na terenie państwa Polskiego – dotąd skupione bardziej na obszarach typowo miejskich – działają coraz silniej po rozszerzane fundusze europejskie, które już od określonego czasu obejmują również obszary typowo wiejskie, w tym w interesującym nasze osoby małym mieście o nazwie Sztum w woj. Pomorskim, który to jest równocześnie siedzibą powiatu sztumskiego oraz jego główną siedzibą miejsko-wiejskiej gminy.

wakacje

Autor: Billie Ward
Źródło: http://www.flickr.com
..

Wykładowca

Autor: Malcolm Manners
Źródło: http://www.flickr.com
Sztum jest to – jak to można po zauważać po wstępie – małe miasto położone w województwie pomorskim. Niezbyt sporo osób jednakże dobrze wie, iż jest to również lokalizacja, w którym powstało tak nazywane „Sztumskie Centrum od Informacji Europejskiej”, które to jest cząstką „Mobilnego Punkciku Funduszy Europejskich” („Mobilnego”, a więc „przenośnego”), który znajduje się wewnątrz tym konkretnym obszarze. Fundusze europejskie Sztum obejmują przeciwko pozorom różnego rodzaju spotkania. Wewnątrz 2015 roku odbyło się jedno z nich, gdzie poruszano temacik Funduszy Unii Europejskich, który to ma objąć latka od 2014 do 2020.

Zapewniamy Ci darmowy wgląd (https://www.programylojalnosciowe.pl/aktualnosci/wiosenne-porzadki-z-rodo/) do kolejnych artykułów, jeśli opisy zawarte na tej stronie szalenie Cię porwały. Zatem nie czekaj!

Wewnątrz takiego typu programiku spotkań, poruszane są głównie tematy związane wraz z wdrażaniem do owego tematu, przeróżne formy wsparcia obszarów wiejskich, czy same źródła informacji na temacik Funduszów Europejskich.

Warto zapamiętać, że na tego typu spotkania zawsze trzeba się zapisać z wyprzedzeniem! Na koniec nadmienimy, że główny lokalny punkt informacyjny, dotyczący funduszy europejskich w tamtejszym obszarze, jest zlokalizowany nie na terenie miasteczka Sztum, tylko w Malborku, który bywa jego nie nazbyt dalekim „sąsiadem”.