Czy korzystnie założyć firmę? O jakich sprawach nie zapominać? A może działalność w innym kraju, np. w Niemczech?

Praca jest czymś przed czym nie da się uciec, gdyż jest ona niezbędna, by realizować swoje różnorodne plany na życie. Gwarantuje pieniądze, co oznacza, iż jesteśmy w stanie nabywać różne rzeczy, realizować swoje hobby, zwiedzać świat.

perspektywa - firma

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo długo moglibyśmy tak wymieniać. Pewne osoby jednak mają dość pracy na etacie, więc dość poważnie zastanawiają się nad tym, by przejść “na swoje”, co znaczy, iż pragną otworzyć własną działalność gospodarczą. Czy to odpowiedni pomysł?
To z pewnością większa wolność, ponieważ nie mamy nad sobą szefa. Niekiedy to jednakowoż wyłącznie wolność w teorii, bo jak na etacie mieliśmy szefa i swoje powinności, tak tu wszystko nam się zwielokrotnia. Mamy wielu klientów, których musimy obsługiwać, a przecież są różnorodne osoby, więc raz będzie lepiej, a w innym czasie spotkamy się z tak zwanym “trudnym” klientem. Kolejna sprawa (sprawdź również – Waliduda adwokat z Wrocławia) wiąże się z opłatami. Na etacie dostawaliśmy wypłatę, a różne składki to była kwestia pracodawcy – wiedzieliśmy, iż określona kwota idzie na emeryturę, ubezpieczenie oraz podatki, ale jakoś nie myśleliśmy o tym, bo byliśmy na to przygotowani.
Przy własnej firmie co miesiąc musimy zapłacić dużo pieniędzy do kasy państwa, więc musimy sobie powiedzieć, czy jesteśmy na to przygotowani.

Masz zamiar przeczytać więcej na zbliżony temat? Żaden problem. Musisz tylko najechać na poniższe łącze do wpisu i przejdziesz na kolejną witrynę.

Jeżeli już jednak planujemy założyć firmę, jesteśmy do tego przekonani, to może lepsza będzie działalność w Niemczech. Ten kraj ma ułożony i czytelny system podatkowy, więc z góry jest wiadome, jak dużo zapłacimy i czy nam się to opłaca.

Niemcy są państwem bardzo rozwiniętym, przez lata wszystko się doskonale ugruntowało, wszystko funkcjonuje tu jak w przysłowiowej niemieckiej maszynie – jest porządnie, są zasady, a prowadzenie działalności gospodarczej jest o wiele bardziej łatwej niż w Polsce. Dobrze o tym pomyśleć, kiedy będziemy zdecydowani zakładać działalność.