Internet pożyteczny w rozliczeniu Pit-u.

W pierwszym kwartale roku nadchodzącego roku każdy podatnik będzie musiał rozliczyć się z fiskusem za rok 2013. Osoby, które będą robiły to osobiście, powinny zwrócić uwagę na rozliczenie PIT przez internet, bowiem taki sposób niesie ze sobą wiele korzyści.

Kalkulator

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com

Na początku warto wspomnieć, że wypełnianie zeznania PIT za pomocą aplikacji w internecie jest całkiem bezpłatne. Użytkownik nie musi robić za nic opłaty, nie ma żadnych zatajonych kosztów czy też opcja przesłania SMS.
Kolejna informacja, która przemawia za rozliczaniem się przez Internet to prędkość i komfort calusieńkiego procederu. Podatnik wpisuje dane – sprawdź te propozycje – w jakimkolwiek komputerze podłączonym do Internetu (dom, praca, u bliskich) i następnie przesyła formularz do Urzędu Skarbowego. To oznacza, iż w ciągu paru albo kilkunastu minut mamy rozliczenie za rok ubiegły z głowy, bez marnowania czasu na dotarcie na pocztę czy do Urzędu Skarbowego.

Aplikacja została tak zbudowana by prowadzić użytkownika krok po kroku po formularzu (artykuły dotyczące rozliczenia). Powiadamia go o zniżkach podatkowych, podaje cały czas niezbędne informacje i wskazuje kolumny, które trzeba wypełnić sumami. System na bieżąco robi obliczenia by w razie potrzeby zawiadomić o możliwych błędach użytkownika. Dzięki takiemu nadzorowi, istnieje mniejsza szansa, że popełnimy gdzieś pomyłkę i wyślemy błędną deklarację.

Dla osób niepokojących się o własne dane, tłumaczymy, że wszelkie dane (zobacz obsługa baz danych) są kodowane i nikt do nich nie ma dostępu, tylko użytkownik, który je wpisywał. Szerzej jeśli chodzi o pit – deklaracji PIT przez Internet, to kaszka z mlekiem, a do tego oszczędza czas i nasze pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*