Site Loader
ul. Słowackiego, 14-100 Ostróda
Praca to miejsce, które wymaga od nas utrzymania pewnego rodzaju norm w ubiorze. Oczywiście, są firmy, które mają swoje dokumenty opisujące szczegółowo wymogi, tak zwany dress code. Opisane tam jest jaką długość powinna mieć sukienka u kobiety, czy można wkładać obuwie z odkrytymi palcami, dokument ten normuje również kwestię dekoltów, często określa kolory.

Gdy jest zimno zawsze trzeba nosić kurtki damskie. Dla mężczyzn określa czy powinni chodzić do pracy w garniturze, czy dozwolone są dżinsy, mówi na przykład o tym, że niedozwolone są sportowe buty i inne tego typu sprawy.

Zazwyczaj dress code mają duże korporacje, banki, salony telefonii komórkowej – zwykle takie firmy, gdzie przewija się wielu klientów i gdzie każda osoba stanowi wizytówkę firmy. Spójrzmy prawdzie w oczy – czy potraktujemy poważnie pracownika banku w krótkich spodniach, japonkach i tiszercie? Raczej nie. Do biura idealnym kompletem zawsze jest bluzki damskie i spódnice. Wybierajmy raczej bluzki o kroju prostej koszuli, bez bogatych ozdobnych elementów, żabotów i połyskujących guzików. Prostota zawsze się sprawdza, zawsze jest elegancka i zawsze wypadniemy doskonale.

Przyjemne z pożytecznym, czyli zarabianie na wakacjach

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Bezpieczna długość spódnicy – to okolice kolana. Lekko przed kolano, odrobinę za – w zależności od naszych upodobań. Unikajmy minispódniczek, zwłaszcza, kiedy musimy poruszać się po biurze, wyciągać segregatory z dokumentami stojące na wysokich regałach itp. spódnica podjeżdżająca praktycznie do pasa nie doda nam profesjonalizmu. Dobry zestaw to też eleganckie spodnie i kolorowe tuniki. Jeżeli nie będzie hippisowsko zjeżdżać nam z ramienia – na pewno nadaje się do biura. Nie potrzeba do nich wiele akcesoriów, w chłodniejsze dni trzeba tylko zarzucić na wierzch marynarkę i strój gotowy. Oczywiście nie zapominajmy by miały odpowiednią długość i niewielki dekolt. Uważajmy także na okrycia wierzchnie. Wisząca na oparciu postrzępiona, imprezowa i urozmaicona ćwiekami kurtka damska nie będzie odpowiednio o nas świadczyć, nawet jeśli mamy na sobie garnitur.

A mężczyźni? najlepszy będzie garnitur. Naturalnie mamy ich tyle rodzajów, że każdy mężczyzna wynajdzie coś odpowiedniego. Koszula i eleganckie spodnie – bez marynarki również będą odpowiednie, chyba że wytyczne naszego przedsiębiorstwa nakazują inaczej. Koszule męskie są różne, kontrolujmy zatem czy te które kupujemy łatwo się gniotą, czy może są lekko prześwitujące – to szczegóły, ale wiele o nas mówią. Na wierzch oczywiście płaszcz męski na chłodniejsze dni. W płaszczu każdy pan prezentuje się elegancko. Jeżeli chcesz przeczytać inne wskazówki odnośnie pracy, przejdź na

Post Author: admin