Site Loader
ul. Słowackiego, 14-100 Ostróda
Świat podatków nie jest jasny dla wszystkich. Nie jest to dziwne, gdyż faktycznie przepisy podatkowe są dosyć zawiłe. Jednak mimo to, powinniśmy starać się zwiększać bazę wiedzy w tym zakresie

Na przykład dobrze jest mieć pojęcie do czego służy pit 28. To dokument dla osób, jakie swoją działalność prowadzą na zasadzie ryczałtu. Inną niż rolnicza działalność gospodarczą musimy rozliczać używając takiej deklaracji podatkowej.

Nie czekaj: przejdź do serwisu biura rachunkowe wrocław, aby poznać ciekawe fakty na przedstawiany w tekście temat. Czekamy na twą opinię!

Tak samo pieniądze, jakie uzyskujemy w związku z najmem, dzierżawieniem czegoś, podnajmowaniem i tym podobnych, musimy wykazywać w deklaracji pit 28 (pit 28).

WWW

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com

Należy jednak przedsięwziąć pewne kroki, żeby w taki sposób rozliczyć się. Należy zgłosić przed czasem, jeżeli mamy zamiar rozliczać się ryczałtem. Osoby zakładające własną firmę powinny to uczynić już w dniu rejestracji swojej firmy. Jeszcze zanim otrzymamy jakikolwiek przychód. Jeśli tego nie uczynimy, to nie będzie możliwości na rozliczanie się na zasadzie ryczałtu. Natomiast osoby, które dostają pieniądze na przykład z najmu, muszą zawiadomić o takim fakcie do dwudziestego dnia miesiąca następnego.

Trzeba wiedzieć, iż jeżeli chodzi o tego typu pit 2016 online można go spokojnie rozliczyć (pity online). Obecnie składanie deklaracji podatkowej jest o wiele łatwiejsze aniżeli jeszcze kilka lat temu, co widoczne jest choćby właśnie po takich możliwościach

.

Kiedy szukasz precyzyjnych wiadomości, nie zwlekaj, tylko sprawdź pod linkiem (https://tectel.pl/pl/pomoc-informatyczna-helpdesk/). Znajdziesz na niej wszystkie potrzebne informacje.

To ogromnie wygodne, tym bardziej dla właścicieli firm, którzy są zmuszeni chodzić do urzędu skarbowego trochę częściej aniżeli inne osoby. Jest to wielka oszczędność na czasie. Dlatego, jeżeli chcielibyśmy złożyć pit 2016 online jest to oczywiście możliwe.

Post Author: admin