Site Loader
ul. Słowackiego, 14-100 Ostróda
Wszystko o spółce

Co to jest pit 11? Co uczynić, jeśli pracodawca nie dostarczy nam takiego dokumentu? Czy pomimo tego trzeba się rozliczać z urzędem?

Pit 11 to dokument, jaki powinniśmy dostać od swojego pracodawcy do ostatniego dnia lutego. Są na nim uwzględnione nasze dochody za zeszły rok. Na tej podstawie wypełniamy deklarację podatkową i przesyłamy do właściwego urzędu skarbowego.
Wiadomo już co zrobić z pit 11, a co jeżeli tego dokumentu pracodawca nam nie dostarczy? Niestety dzieje się tak.
Wszystko o spółce

Informacje na temat PIT-37, czyli co powinieneś wiedzieć przed tym, gdy złożysz deklarację podatkową przy dochodzie uzyskanym dzięki umowie o pracę

Dla większości z nas kontakt z dokumentem PIT a więc składaniem zeznania o osobistym dochodzie) jest sprowadzone do złożenia zapytania danej firmie księgowej o załatwienie tego przykrego obowiązku w naszym imieniu. Zdarza się też i tak, że PIT zostanie rozliczony za nas przez naszego pracodawcę.
Wszystko o spółce

Reguły biznesu oraz jego zawiłości – czyli jak dać sobie radę z nieuczciwym usługobiorcą

Prowadzenie własnego biznesu bywa naprawdę kłopotliwe. Nie jest to bynajmniej powiązane z samą pracą na własny rachunek, a raczej ma to związek z nietrzymającymi się terminów kontrahentami. Kiedy sukces naszej firmy zależy od dobrej woli osób z zewnątrz, niejednokrotnie zaczynają się kłody pod nogami.
Instytucje, które na każdym kroku muszą czujnie przyglądać się poczynaniom swoich dłużników, nie są w stanie całkowicie skupić się na realizowanych projektach.
Wszystko o spółce

Reklama w autobusach linii 28

Każdy wie, że reklama jest dźwignią handlu. Każdego dnia z każdej strony jesteśmy wręcz torpedowani różnego rodzaju reklamami. Kiedy odpalamy rano telewizor. Gdy mkniemy do pracy autem i mamy włączone radio. Nawet, kiedy podjęliśmy decyzję, by jechać do pracy komunikacją miejską, nie dość, że w drodze na przystanek widzimy mnóstwo reklam, to jeszcze na wiacie przystanku możemy popatrzeć na kolejną reklamę. A do tego mamy na dokładkę reklamy w środku autobusu.
kursy i szkolenia

Co pokazuje nam gazetka reklamowa Selgros?

Wszyscy uwielbiamy promocje

Właściwie każdy z nas uwielbia wykorzystywać z promocji, gdyż wtedy wiemy, że oszczędziliśmy pieniądze, które mamy szansę wydać na coś kolejnego. To właśnie sprawia, że lubimy oglądać gazetki z obniżkami w przeróżnych marketach, tak by mieć okazję zadecydować, który z nich ma dla nas lepszą propozycję oraz do którego powinniśmy się udać. Co więcej gazetki te trzeba przeglądać systematycznie, bo nowe wyprzedaże zjawiają się bardzo często oraz nie powinniśmy ich przeoczyć. A kiedy z jakiegoś sklepu nie dochodzą do nas gazetki, to wówczas warto popatrzeć co znajduje się na stronie internetowej danego sklepu.

Wszystko o spółce

Długa tradycja cukiernictwa w kraju.

Cukiernictwo w Polsce ma ciekawą tradycję. Najsłynniejsze cukiernie powstały jeszcze przed wojną, a niektóre nawet wcześniej. Prawdziwe cukiernictwo to rzemiosło z pasją. Mówi się, że łączy w sobie zamiłowanie do słodkości ze sztuką. Wystarczy spojrzeć na wyszukane torty i ciasta, żeby pojąć, że stworzenie tak cudownie wyglądających słodkości, wymaga niemałych zdolności.