Site Loader
ul. Słowackiego, 14-100 Ostróda
Obligacje to rodzaj papieru wartościowego, którego eminent – czyli osoba emitujące je na rynku – ogłasza, iż jest dłużnikiem osoby kupującej obligacje (obligatariusza), czyli de facto bierze od niego pożyczkę. Ów papier wartościowy nakłada na eminenta niektóre specyficzne obowiązki, które musi spełnić do wyznaczonego czasu – jest to tzw. pojęcie wykupu, po jakim zobowiązanie przestaje istnieć – eminent wykupuje wtedy swoją obligację. Obligacje mogą być wypuszczane przez bardzo różne podmioty – przykładowo przez rząd, czyli obligacje państwowe, firmy (obligacje korporacyjne) bądź samorządy – tzw. obligacje municypalne. Z pewnością dobrze mieć świadomość, że kupno obligacji to współcześnie ciekawy sposób na inwestycję – dzięki ich następnej sprzedaży można na ich cenie dużo zarobić.

sprawdź stronę

Autor: Christine Puccio
Źródło: http://www.flickr.com
Nabywając obligacje obowiązkowo trzeba pamiętać, że posiadaja one dla ich eminenta ważny cel – spłacenie zobowiązania, dlatego też im wyższą mają wartość nabywczą, tym jest to korzystniejsze dla nabywcy – może on je później odsprzedać ze sporym zyskiem kolejnym klientom, którzy także zamierzają zyskać na kolejnej sprzedaży tych obligacji.

Stworzyliśmy dla Ciebie kolejne zajmujące notki na frapujący Cię dział. Przejdź do nowego tekstu oraz czytaj wpis.

Dlatego też z oczywistych względów jeżeli decydującą strategią inwestowania w obligacje jest ich sprzedaż z zyskiem, najpewniej nie kupować ich tuż przed terminem spłacenia – są wówczas nieduże szanse na sprzedaż obligacji, chyba że są ważne inne względy – przykładowo możliwość otrzymania wyjątkowo przystępnych odsetek.

Zdecydowanie także warto mieć świadomość, że odsetki z obligacji ulegają podatkowi – dlatego są one nieco niższe. W razie żadnych pytań dotyczących zasad efektywnego zarabiania na obligacjach, najlepiej skierować je do wykształconej i godnej zaufania osoby; sporo odpowiedzi można również znaleźć w internecie, gdzie nie zabraknie portali poświęconym inwestycjom w przeróżne papiery wartościowe. W ten sposób można również zaznajomić się z teraźniejszymi możliwościami

finanse

kupienia albo sprzedaży – przykładowo zweryfikować, jak wygląda dana oferta obligacji korporacyjnych.

Kupno obligacji publicznych najczęściej przebiega następująco: potencjalny kupujący odnajduje ofertę eminenta w gazecie, serwisie internetowym albo też telewizji. Wówczas, jeżeli się nimi zainteresuje, może je wykupić wypełniając odpowiednie formularze regulujące obowiązki eminenta względem kupującego – są to przeważnie formularze zapisu. Regulowana jest wtedy wysokość inwestycji oraz liczba obligacji. Złożony formularz dostaje się wówczas do samego eminenta albo pośredniczącej firmy. Szacując możliwe profity z handlu obligacjami obowiązkowo należy wziąć pod uwagę takie kwestie, jak ryzyko niewypłacalności ze strony eminenta, opodatkowanie , jak również opłatę maklerską. W dzisiejszych czasach istnieją wyspecjalizowane serwisy oraz rynki ułatwiające wykup obligacji – wiele informacji w takim temacie można szybko i łatwo odnaleźć w internecie.

Post Author: admin