Site Loader
ul. Słowackiego, 14-100 Ostróda
Wiele ludzi ma obecnie zwierzątka domowe. Na pewno można bez żadnych badań stwierdzić, iż większość ma szczeniaka lub kotka. Jednak wiele jest również takich osób, które nie cenią puszystego futerka, tylko zdecydowały się na zwierzątko jakie nie należy do ssaków.

Królik miniaturowy

Autor: Marcin Moga
Źródło: http://www.flickr.com
Gady oraz płazy, bo to o nie chodzi, są coraz bardziej popularne w naszych domach. Z pewnością spory wpływ ma na to to, że nie są tak alergizujące, jak zwierzęta (polecamy również weterynarz Kraków) z futerkiem, a przecież alergii wszelkiego rodzaju jest obecnie coraz więcej. Te zwierzątka to przykładowo kameleony, żółwiki, skorpiony i tak dalej. Mimo iż mniejsze od kota, ich hodowla może sprawiać sporo trudności – oprócz odpowiedniego pożywienia potrzebują one również dopasowanego do swoich indywidualnych wymagań terrarium. Co to takiego? To coś, co przypomina nieco jak znacznie obniżone akwarium bez wody, a za to, zależnie gatunku zwierzęcia, wypełnione piaskiem, żwirkiem lub jeszcze czymś innym. Terrarium, by dobrze pełniło swoje funkcje, musi być dokładnie dopasowane do naszego pupila, zarówno pod względem wielKości, jak także wysokości ścianek, innych znajdujących się w nim akcesoriów, a również panującej w jego wnętrzu temperatury – tu.
Jeśli interesujemy się zakupem gada, z pewnością do listy zakupów które chcemy zrobić w sklepie zoologicznym musimy dopisać innowacyjny produkt, którym jest mata grzewcza terrarium. Doskonale zastąpi ona wszelakie grzałki oraz lampki, jakie do tej pory troszczyły się o właściwą temperaturę w terrariach – więcej o macie grzewczej terrarium.

Taka mata umożliwia błyskawiczne i szybkie sterowanie ciepłem w najróżniejszych zakresach, dzięki czemu może być wykorzystywana w trakcie hodowli różnorakich zwierząt. Mata grzewcza terrarium zmienia w niemalże całkowicie naturalne środowisko konkretnego gatunku, przez co zapewnia mu optymalne warunki życiowe.

Post Author: admin