Site Loader
ul. Słowackiego, 14-100 Ostróda
W dobie komputerów e-faktura jest zwykłą konsekwencją przemian, które następują w społecznym życiu.
Elektroniczne faktury można spotkać już w niemalże w każdej sferze gospodarki.

Wynika to z korzyści, które niosą za sobą elektroniczne faktury, zatem ochrona przyrody, szybsze rozliczenia się z petentem, prostota wytwarzania a także przekazywania dokumentów.

Zamieszczone w tym serwisie informacje są według Ciebie zbyt zdawkowe? Jeżeli tak, to wejdź na stronę adres do rejestracji firmy wrocław, na której zgłębisz pokrewne tematy.

Faktury elektroniczne przynoszą przedsiębiorstwom oszczędności, stąd większa część przedsiębiorstw rezygnuje zupełnie z papierowych faktur czy też są one dodatkowo płatne. Oprócz tego normalizacja przepisów z dnia 1 stycznia 2011 r., daje możliwość wykorzystanie owej opcji zgodnie z regulacją. Przepis wyraźnie mówi, jak powinna opisana być faktura elektroniczna, która w rozumieniu ustaw jest księgowym dowodem. Jak przebiega dziś dekretacja faktur (odnośnik)? Wielkim ułatwieniem przy dekretacji faktur jest wprowadzenie w przedsiębiorstwie własnych sposobów, czyli np. komputerowego zapisywania wszystkich dokumentów elektronicznych w systemie księgowo-finansowym. Warunkiem wdrożenia takiego rozwiązania jest jego dokładne opisanie w polityce księgowości.

konferencja

Autor: ITU Pictures
Źródło: http://www.flickr.com

Tylko postępując zgodnie z powyższymi wytycznymi dekretacja faktur odbędzie się zgodnie z wszelkimi wymogami. Dlatego praktycznie każda firma ma dzisiaj specjalny program księgowy. Przy jego pomocy realne jest wydrukowanie dekretu dla każdej e-faktury. Wydrukować można też określone informacje, jakie łączą dekret z konkretną e-fakturą.

Mając takie oprogramowanie dopuszczalne jest ręczne dekretowanie dowodów księgowych. Jakkolwiek, warto na koniec każdego rozliczeniowego okresu wydrukować celem archiwizacji dekrety wszystkich e-faktur, które były zaksięgowane w tym czasie.

Post Author: admin