Wakacje w mieszkaniu nie muszą być monotonne

Niewielu może pozwolić sobie na to, aby spędzić dwa miesiące wakacji z maluchami na wyjeździe. Zostaje zatem wyszukanie im – o ile naturalnie same tego nie uczynią – jakiegoś zajęcia.
Jakiego typu to atrakcje? Po pierwsze wspólne pichcenie, szczegółowiej przeróżnych pyszności z owoców, jakich w lecie nie brak.

Billboard

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet kilkuletnie maluchy poradzą sobie z siekaniem – koniecznie pod kontrolą a także najodpowiedniej specjalnym dziecinnym nożykiem – truskawek bądź obieraniem banana. Wyruszcie wspólnie na targ, pozwól maluchowi wybrać składniki po czym przyrządźcie wspólnie w domku kolorową sałatkę owocową. Albo galaretki z cząstkami truskawek. Ze starszymi latoroślami możemy spróbować upiec ciastka. Jednakże pamiętaj: idzie o to, ażeby maluchy jak najwięcej wykonywały same. Ty jedynie pomagaj, a następnie ciesz się smacznym deserem.
Wakacje i wychowanie? Tak, o ile zaaranżujesz to należycie. Wystarczy wypożyczony z biblioteczki czy zdjęty z półeczki w domku atlas roślinek, zwierzaków czy też owadów, lupa jak też rzecz jasna chętne na ekskursję dziecko. Pobuszujcie razem w trawie, przyjrzyjcie się drzewom oraz wypatrujcie ciekawych okazów. Gdy nie masz za wiele czasu dla smyka, a marudzi, iż nie ma pojęcie, co z sobą poczynić, zasugeruj mu, aby nauczyło się pewnej czarodziejskiej sztuczki. W internecie jest bezmiar instruktażowych filmów o rozmaitym stopniu trudności, dzięki którym bez trudności ją opanuje.

Pamiętaj jedynie, ażeby, gdy już poćwiczy, znaleźć chwilkę dla malutkiego czarodzieja, ażeby zdołał do woli nachwalić się swą nową zręcznością. A może nauczy trików też i Ciebie?