Scc, system zarządzający jakością iso w firmie

Każda osoba, która jest zatrudniona myśli, że szef musi stworzyć jej właściwe warunki pracy, mówią o tym zasady BHP. Ale w dzisiejszych czasach mówi się też o scc, czyli certyfikacie, którego zadanie to zmniejszenie wypadków w przedsiębiorstwach. Jest to sprawdzenie systemu zasad i norm zapisanych w BHP.

Jakość, gwiazdki

Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com
Żeby przejść przez takową certyfikację należy przeprowadzić swą firmę przez różne działania. Najistotniejsze jest odpowiedzenie na pytania zamknięte, przez ludzi z danej firmy. Taka lista kontrolna daje możliwość sprawdzenia, czy konkretna organizacja fachowo podchodzi do aspektów dotyczących ogólnie pojętego BHP.

Jakość jest w obecnych czasach bardzo ważnaOdkąd wstąpiliśmy do Unii Europejskiej musimy brać pod rozwagę różnego rodzaju zasady, bez których nie możemy dobrze działać. Jednym z dobrze znanych większości ludzi jest system zarządzania jakością > systemy zarządzania jakością iso, tj. zbiór zasad, które mają wskazać wielu firmom właściwy kierunek ich działań.

Oczywiście od wielu już lat pojawiają się coraz to nowoczesne systemy, które dotyczą tym jak zarządzać jakością. Jednak nie zawsze wszyscy się do nich stosowali. W naszym kraju często jest tak, że komuś się zdaje, że jakoś ten ich interes da radę, w czasie kontroli. Jednak w obecnych czasach, jeżeli nie spełnia się określonych wymogów nie ma, co liczyć na ulgi. Można albo otrzymać karę i mieć termin, do kiedy trzeba poprawić uchybienia albo będziemy musieli zrezygnować z prowadzenia firmy.

Najważniejsze dla ludzi jest bezpieczeństwo pracowników, stąd powstają kolejne obostrzenia, które dotyczą zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, ale nie tylko. System zarządzania jakością iso wiąże się również z tym, jakie odczucia firma wywołuje u klienta. Chodzi tu o stworzenie odpowiedniego poziomu funkcjonowania przedsiębiorstwa, tak, żeby klienci byli usatysfakcjonowani z usługi czy towaru, który nabyli. Jeżeli chce się otrzymać certyfikat iso, trzeba trochę się nagimnastykować.

Spełnienie wszystkich opisanych norm w tego typu certyfikatach jest czasochłonne. Ale mając tego typu certyfikat firma jest traktowana zupełnie inaczej. Dobrze, więc reprezentować najwyższe standardy, bo oczywistością jest, że w naszym świecie najistotniejsza jest jakość, która ma potwierdzenie, u najlepszych.