Workflow, usprawnij procesy biznesowe – Sprawdź jak najefektywniej kierować dokumentami w firmie.

Elektroniczny obieg dokumentów to pojęcie z którym obcujemy obecnie coraz częściej. Jest to nowe narzędzie na rynku systemów informatycznych, na którego stosowanie decyduje się coraz więcej przedsiębiorstw i instytucji. Umożliwia rejestrację dokumentów, które do niedawna miały postać tradycyjną – papierową, oraz tworzenie dokumentów elektronicznych w systemie, a następnie ich dalsze przekazywanie w obrębie firmy.

faktura elektroniczna

Autor: VLCineaste
Źródło: http://www.flickr.com

Na czym polega zwycięstwo kompleksowego systemu informatycznego Workflow faktur nad modelem tradycyjnym? Przede wszystkim są to:
* szybszy dostęp do informacji oraz ich efektywne wykorzystanie,
* automatyzacja przebiegu wystawiania faktur,
* e-faktury zajmują mało miejsca, zaś korzystanie z nich jest bezpłatne,
* gwarancja dostarczenia dokumentu na czas,
* możliwość dowolnego modyfikowania opisu i akceptacji faktur,
* automatyczne przesyłanie informacji wraz z potwierdzeniem dostarczenia.

Dzięki właściwie przygotowanemu i wdrożonemu systemowi możemy wyraźnie ograniczyć model tradycyjny oparty na metodzie „z rąk do rąk”. Zależy to tylko od samej decyzji organizacji i zasad w niej panujących.

e-faktura

Autor: lab604
Źródło: http://www.flickr.com

Komunikacja elektroniczna jest fundamentem nowoczesnego świata. Dzięki technologiom informatycznym przesłanie nawet dużego pakietu informacji na drugi koniec świata zajmuje raptem parę chwil.

Pragniesz wiedzieć więcej z owego intrygującego zagadnienia? Więc dobrze trafiłeś. Po prostu idź tu i przejdź do nowej witryny.

Już zdążyliśmy zauważyć, że tradycyjne przesyłanie papierowych dokumentów jest czasochłonne, a jednocześnie narażone na wiele przeszkód w drodze od nadawcy do adresata. Elektroniczny obieg dokumentów dzięki efematic.pl, to system, po którego zastosowaniu zapomnimy o podobnych problemach. Trudno jest mimo wszystko zaproponować taki system w bardzo zbiurokratyzowanych strukturach w których pracownicy przyzwyczajeni są do „papierowego” obiegu dokumentów. O ile sam system informatyczny nie jest trudny do opracowania, o tyle przekonanie ludzi do nowego podejścia do dokumentów i ich przetwarzania jest dość trudne. Jednak jak utrzymują specjaliści oraz osoby korzystające z owych rozwiązań – warto je wprowadzić mimo pewnych trudności, z racji iż korzyści dla przedsiębiorstwa czy instytucji są rzeczywiście duże.