Kotki często umieją uszczęśliwić wiele osób — powinniśmy o nie jednak dbać oraz odpowiednio karmić

Słyszy się, że pies jest najwierniejszym towarzyszem człowieka. Jednakże kotek także jest w stanie sprawić, że nasz dom będzie szczęśliwy.
Zwykle usłyszeć można od różnych ludzi zdanie, że kotki są złośliwe.

koty - płótno

Autor: Krzysztof Belczyński
Źródło: http://www.flickr.com
To nieprawda.

Gdy uznasz, że znajdujący się w tym miejscu post jest warty zainteresowania, kliknij tutaj, a znajdziesz więcej konie sportowe podobnych materiałów.

Wszyscy specjaliści od kotów przekonują, że koty bywają jak dzieci. Gdy się nudzą oraz nie mają czym się bawić, to zaczynają same wyszukiwać zabawę tam, gdzie nie wolno. Więc niszczą meble, gryzą drzwi oraz zrzucają przeróżne przedmioty. Przecież kot to nie mebel. Jeśli przygarniamy do domu zwierzaka, to należy zdawać sobie sprawę z tego, że należy się z nim czasami pobawić. Ale również czyścić kuwetę oraz właściwie karmić. Powinniśmy zatrzymać się na chwilę na temacie karmy dla kociaków. Musi być ona właściwie dobrana do wieku. Dla kociaków są zupełnie inne zestawy, ponieważ potrzebują one znacznie więcej przeróżnych mikroelementów i białek. Dorosły kot również wymaga niejednolitej Diety. Należy więc o tym porozmawiać z weterynarzem. Kocia karma musi być najwyższej jakości. Powinna zawierać kwasy omega i różne witaminy. Musi być także pyszna. Są tacy, którzy twierdzą, że koty powinny jeść tylko suchą albo mokrą karmę. Inni z kolei powtarzają, że da się to mieszać oraz dawać im normalnie suchą karmę, a przykładowo wieczorem — mokrą.

Powinniśmy sami wypracować najkorzystniejsze rozwiązanie w oparciu o obserwację naszego pupila. Co jakiś czas można zmieniać smaki jego jedzenia i serwować mu smakołyki, które znajdziemy w ofercie większości przedsiębiorstw, które produkują karmy.