Każdy, kto ma w mieszkaniu zwierzaka, musi mieć także stałego weterynarza

Zwierzęta bywają dla ludzi zazwyczaj członkami rodziny — przez to dbamy o nich,gdy są chore.
Każdy zwierzak trzymany w domu musi chociaż raz na jakiś czas jechać do weterynarza.

jazda konna

Autor: Shannon Veerkamp
Źródło: http://www.flickr.com
Oceni on ogólnie zdrowie naszego pupila oraz stworzy dla niego książeczkę zdrowia. Tam będą wpisywane wszystkie kolejne wizyty i Szczepienia. Rzecz jasna różna jest procedura z różnymi gatunkami. Z jaszczurkami dla przykładu nieczęsto właściciel chodzi do przychodni weterynaryjnej. Z kotami już częściej, a najczęściej weterynarz bada z pewnością psy. Czworonogi zwykle się chipuje, żeby informacja o ich właścicielu znalazła się w ewidencji. To samo dotyczy kotków. Je także często poddaje się sterylizacji.

Jeśli zaciekawił Cię omawiany artykuł, to bez wahania wejdź na ten link – to bardzo ważna oferta (http://www.zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-kuny/53), która prezentuje pokrewną tematykę.

Jest to zabieg, który przeprowadza się dla ogólnej korzyści. Domownicy nie będą musieli przeżywać męki, gdy kot zaczyna szaleć w czasie rui, a sam kot (szczególnie kotka) z pewnością nie będzie miał kłopotów zdrowotnych. Przy wyborze weterynarza musimy kierować się poleceniami bliskich albo opiniami z sieci. Najlepiej byłoby znaleźć takiego weterynarza, który zatrudniony jest w profesjonalnie wyposażonej klinice. Muszą znajdować się tam aparaty na przykład do robienia USG czy zdjęć rentgenowskich. Dzięki temu w nagłych przypadkach będzie dało się natychmiast stwierdzić, jakie są obrażenia.

Co ważne, musimy również zaobserwować, jaki lekarz ma stosunek do zwierząt. Musi być cierpliwy oraz umieć sobie zjednywać ich zaufanie. Osoby nerwowe albo nadpobudliwe nie są raczej dobrymi specjalistami w takiej dziedzinie.