Pogoń za pieniądzem to norma w obecnych czasach

Chociaż bardzo stare przysłowie mówi , iż „pieniądze szczęścia nie dają” to jednakże patrząc na
obecne czasy można mieć wrażenie, iż bardzo straciło na autentyczności.

Fabryka

Autor: Cory M. Grenier
Źródło: http://www.flickr.com
telebim

Autor: Steven Straiton
Źródło: http://www.flickr.com
Cóż, dla ówczesnego człowieka finanse mają niesłychaną wartość. Czy jest możliwe się temu dziwić? Najprawdopodobniej nie, ponieważ bez pieniędzy bardzo trudno dać sobie radę w okresie konsumpcjonizmu. Wszystko musimy kupić, rachunki pochłaniają lwią część naszych wynagrodzeń, a samo wyżywienie najbliższych to bardzo duży wydatek w obrębie miesiąca.https://lombardtargowek.pl/ lombard warszawaWspółczesne czasy to także czas rywalizacji i to już od najwcześniejszych lat. O co konkurujemy? Faktycznie o wszystko.

Jeżeli według Ciebie opublikowany artykuł jest wciągający, to zobacz też pomocne źródło, które zawiera intrygujące dane – one zapewne Cię zaciekawią.

O fajniejsze i więcej kosztujące ubrania, piękniejsze domy, bardzo nowoczesne auta, lepsze wykształcenie – do tej rywalizacji właściwe finanse także są jasne że konieczne. Już w najniższych klasach szkoły podstawowej rodzice niebywale chętnie zapisują swoje pociechy na dodatkowe zajęcia – oczywiście także płatne, by maluch miał możliwość się realizować w konkretnym kierunku. Zakupujemy jak najdroższe rzeczy, żeby nasze dziecko nie czuło się gorsze w społeczności rówieśniczej. Ta gonitwa za wszystkim, jeszcze doskonalszym, fajniejszym pochłania nasze finanse w dużym stopniu, a żeby odrobić te straty , pracujemy więcej i więcej.

Czy to się kiedyś zmieni? Trudno powiedzieć, lecz obserwując współczesne czasy można pokusić się o stwierdzenie, że to dokładnie pieniądz rządzi prawie wszystkim. Jeśli ich ie mamy czujemy się gorsi, mniej wartościowi, niezaradni. To przekazujemy młodszemu pokoleniu, więc z pewnością ono również tych zachowań bardzo szybko nie zmieni.