Dlaczego proces deduplikacji jest bardzo ważny i kiedy się go stosuje?

Przygotowywanie informatycznych kopii zapasowych to bardzo ważny proces, który wykonywany jest przez doświadczonych informatyków. Posiada on na celu przywrócenie systemu albo najważniejszych plików posiadacza komputera.

Aparat fotograficzny

Autor: Alexandre Dulaunoy
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak przy robieniu kopii zapasowej jest olbrzymie Ryzyko, że część danych zostanie skopiowana wiele razy.
Z tego też powodu wykorzystuje się mechanizm deduplikacji, czyli usuwania plików, które zostały skopiowane wielokrotnie. Może mieć to na celu odzyskanie jakiejś ilości miejsca na dysku tak, aby było go więcej na wykonywanie następnych backupów. Jest to rozwiązanie optymalne, ponieważ aktualnie liczba informacji, jakie powinno się archiwizować jest ogromna. Z tego też powodu na bieżąco poszukuje się nowych metod na redukcję przechowywania niepożądanych danych. Co ważne, deduplikacja nie jest procesem, który tyczy się jedynie stacji roboczych. To rozwiązanie, które jest bardzo przydatne do robienia porządków na kartach SD, których używamy np.

Jeżeli chcesz wysondować więcej na ów dział, z pewnością przyda Ci się bieżąca notka (http://www.studioprinter.pl/tablice-reklamowe-informacyjne/). Zapraszamy na naszą stronę, tam rozszerzysz swoje kwalifikacje.

w smartfonach. Służą do tego specjalistyczne Urządzenia, które można by ściągnąć z sieci.

Samodzielny system powstał jednak z myślą o robieniu backupów serwerów. Najpierw deduplikacja opierała się jedynie na porównywaniu plików oraz kopiowaniu tylko pliku oryginalnego. Obecnie natomiast najczęściej używa się bloków deduplikacji danych czy wyłącznie tak zwany „chunks”, zatem części tych bloków.

Czy wiesz, że więcej przeczytasz w treści (http://www.efematic.pl/rozwiazania/digital-mailroom/)? To oczywiście pokrewna tematyka, więc na pewno te teksty też są warte zgłębienia.

Są przeróżne rozwiązania do wykonywania takiej czynności.

Może być ona robiona na bieżąco albo dopiero po skopiowaniu porcji danych. Usuwanie powielonych plików jest wyjściem polecanym zarówno małym firmom jak i ogromnym korporacjom.