W jaki sposób przeprowadza się badanie?

Coraz więcej przedsiębiorstw w Polsce decyduje się na przeprowadzenie w swoich placówkach badanie mystery shopper. Aby do tego doszło wynajmuje się agencję badawczą, która z kolei zatrudnia do tego specjalnie wyszkolonych pracowników.

Z pewnością zastanawiacie się na czym polega tego typu badanie. Przede wszystkim bada się standardy obsługi klienta na terenie konkretnego placówki. Naturalnie zorganizowanie badania wymaga czasu i niemało kosztuje. Jednak przedsiębiorcy prawie zawsze wykorzystują w pracy wyniki. Duże sklepy zamawiają tego typu usługi raz na kilka miesięcy, aby mieć stale pod kontrolą swoich przedstawicieli, a także utrzymywać na wysokim poziomie jakość swoich usług. (Ogłoszenie: oferty pracy grudziądz).Jak się to odbywa? W pierwszej kolejności na spotkaniu z klientem sprawdza się jakie typy sprzedaży są praktykowane w firmie, a także założenia dotyczące wyglądu sklepu, tj.rozlokowania produktów , a także profilu typowego nabywcy. Dalej tworzy się specjalistyczny formularz, posiadający właściwą ilość pytań.

tapicerowany zagłówek łózka

Autor: http://www.homespothq.com
Źródło: http://www.flickr.com

Z reguły są to pytania zamknięte, żeby audytor mógł szybko dokonać oceny sklepu, jednak pytania otwarte są także potrzebne. W nich bowiem kontroler może zamieścić swoje uwagi, które stanowią wyjątkowo cenny materiał badawczy.

Kiedy mamy już gotowy formularz musimy wybrać osoby, które wykonają pracę w terenie. Kandydat na tajemniczego klienta powinien być z natury uważny, mieć nieco zdolności aktorskich.Ponad to szuka się kandydatów, którzy prawidłowo wykonają swoją pracę . Zdarzały się bowiem trudne sytuacje, gdy ktoś wcale nie zaudytował danego sklepu, a formularz wypełnił. (Ogłoszenie: oferty pracy jarosław).
Firma badawcza, która zatrudnia audytorów, musi ich wcześniej skutecznie przeszkolić.Tego typukurs nie trwa długo i nie jest zbyt kosztowne.

Jeśli taka problematyka Cię absorbuje, to kliknij tutaj, gdyż bardzo zbliżone treści zawiera właśnie ten portal. On też jest ciekawy.

Zakończeniem części kontrolnej jest raport. Odnajdziemy w nim część analityczną oraz zalecenia dla klienta. Często przedsiębiorstwa dowiadują się, że ich procedura sprzedaży jest nienowoczesna, a ich pracownicy nie wykonują należycie swojej pracy, zaniżając w tym samym sprzedaż.

Okulary z soczewkami do pracy biurowej

Autor: JZO
Źródło: JZO

Ponieważ ostatnimi czasy jest to dosyć popularna praca, także dla osób studiujących, nawet w mniejszych powiatach znajdziemy zatrudnienie jako mystery shopper. Wszystkie osoby zainteresowane, takimi propozycjami, powinny wiedzieć, że samo wpisanie w wyszukiwarkę hasła: praca Tarnów nie wystarczy.

Opublikowany tekst Ci się podoba? To odwiedź serwis kancelaria prawna lubin, a odnajdziesz więcej zbliżonych tematycznie informacji, które także będą fascynujące.

Nierzadko w dużych serwisach z ogłoszeniami nie znajdziemy propozycji typu oferty pracy kierowca samochodu dostawczego. Trzeba wówczas wejść na strony działających w naszym regionie agencji badawczych i wysyłać CV bezpośrednio na ich e-mail.