Czy prowadzenie firmy w kraju nad Renem jest łatwiejsze niż w Polsce?

Raczej dla żadnego człowieka nie jest tajemnicą fakt, że w naszym kraju biznesmeni nie mają lekkiego życia. Przynajmniej jeżeli chodzi o sprawy urzędowe. Wysokie koszty prowadzenia firmy czy urzędnicze absurdy, to zaledwie kilka przykładów.

Trochę w inny sposób sprawa ta może wyglądać u naszych zachodnich sąsiadów.
ekspert

Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com
W Niemczech przedsiębiorcy nie są zobowiązani do cyklicznego płacenia składek do zakładu Ubezpieczeń Społecznych, jednak powinni płacić wysokie składki zdrowotne.

Publikowany tekst totalnie Cię wciągnął? Jeżeli tak, to zainteresuje Cię też polecana strona www, która ma zbliżone dane.

Co ciekawe, aby założyć działalność przemysłową w Niemczech, nie ma konieczności posiadania tam zameldowania. Istnieje jednak przepis, który mówi, że żeby taka firma w Niemczech została legalnie zarejestrowana, musi mieć w tym państwie swą siedzibę. Tę sprawę można by jednak rozwiązać poprzez założenie tak zwanego Internetowego biura. Według sugestii wielu przedsiębiorców, jacy zdecydowali się na założenie podmiotu za zachodnią granicą, panuje tam znacznie lepsze środowisko do interesu, a przedsiębiorcy nie są traktowani przez pracowników urzędów jako prawdopodobni oszuści.

firma w niemczech

Autor: Jack Gray
Źródło: http://www.flickr.com
Wg zestawień od 2011 r. już ponad 60000 Polaków zdecydowało się na założenie działalności na podstawie swojej firmy w Niemczech. Jeżeli chciałbyś do nich dołączyć, dobrze jest wyszukać koniecznych danych w internecie, gdyż istnieją podmioty, jakie zajmują się pomocą przy uruchamianiu i funkcjonowaniu firmy założonej za naszą zachodnią granicą.

Należałoby zdecydować się na ten krok, nawet jeśli nie znamy jeszcze zbytnio dobrze jęz.

Ta wskazówka spod linku (https://inoffice.pl/sale-konferencyjne/) zapewni Ci to, że znajdziesz wiele bardzo pomocnych danych – to trochę inny punkt widzenia na tę kwestię.

niemieckiego. Na lekcje języka nadejdzie właściwy czas w dalszej kolejności. A znajomość języka jest bardzo ważna przynajmniej w zakresie komunikatywnym.