Kroczek po kroczku. Jak rozliczyć PIT online

Kolejki w urzędach skarbowych pod koniec kwietnia mogą napawać lękiem. Jest sposób, by je ominąć. Własne zeznanie podatkowe możemy złożyć przez internet. Naprowadzamy, w jaki sposób to zrobić.
Resort Finansów oficjalnie zachęca do rozliczania się drogą elektroniczną.

firma - kadr

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Polacy ochoczo korzystają z tejże możliwości. Do 18 kwietnia do urzędów skarbowych wpłynęło powyżej pięć mln e-PIT-ów. Ministerstwo liczy jednakże na jeszcze lepszy wynik – poprzez internet chce w bieżącym roku zebrać aż 7 mln deklaracji fiskalnych . Aby rozliczyć się poprzez internet, powinno się wejść na witrynę oraz odszukać na pasku na górze strony „PIT”.

Ciekawi Cię, czym są autorskie źródła (https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-faktura-korygujaca-wzor-z-omowieniem)? Jeśli tak, to wystarczy kliknąć w podany link i tam odkryjesz dużo frapujących treści na ten temat.

Kiedy w nią wejdziemy, selekcjonujemy opcję „e-Deklaracje”. W tymże dziale klikamy zaś w „Do pobrania”. Tu wyświetli się spis wszystkich programów, jakie powinniśmy zainstalować na komputerze, by rozliczyć się online. W ten sposób rozliczanie pit (zobacz jak wypełnić pit elektronicznie) przez internet będzie ogromnie proste. Kiedy program „e-Deklaracje Desktop” będzie już na naszym kompie, warto zaznajomić się z jego instrukcją obsługi, w jakiej szczegółowo zaprezentowano, jak posługiwać się oprogramowaniem od chwili jego instalacji aż po wysłanie e-PIT-a.

selfie - firma

Autor: Prentsa Aldundia
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli chodzi o rozliczenie pit online 2016, można dostarczyć następujące blankiety: PiT-36, PIT-37, PiT- 39, PiT-16a . W programie „e-Deklaracje Desktop” powinno się zatem wybrać stosowny Druk jak też starannie go wypełnić.

Na koniec wskazane jest zaznaczyć, że Resort Finansów nie zostawi w potrzebie tych, którzy chcą rozliczyć się on-line, jednak na którymkolwiek z etapów natrafią komplikacje. Dla takich osób działa infolinia, na którą namiary można znaleźć w zakładce „Infolinia oraz pomoc e-Deklaracje”.