Jak dobrze poprowadzić księgowość w swojej firmie, zalety i wady wirtualnych biur rachunkowych.

Wielu ludzi twierdzi, że zakładając firmę trzeba się skupić na jej prowadzeniu, a nie obliczaniu podatków i wypisywaniu deklaracji. I rzeczywiście tak powinno być, bo przecież właściciel ma pracować i zarabiać, a policzenie należności podatkowych od tego co uda mu się zarobić pozostawić odpowiednim osobom. Jak jednak pokazuje praktyka, w naszym środowisku drobnych przedsiębiorców i biznesmenów bardzo różnie z tym bywa.

samochód firmowy

Autor: DiamondBack Truck Covers
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu z nich zajmuje się również księgowością w swojej firmie. Mimo że nie jest to jakaś tajemna wiedza i każdy chyba biznesmen raczej powinien wiedzieć jak wypisać fakturę vat (więcej w artykule), to jednak raczej to nie jest dobry pomysł. Głównie z tego powodu, że zapoznanie się z księgowością będzie jednak wymagać sporego zaangażowania i czasu, który można by było dużo efektywniej wykorzystać. A oprócz tego łatwo w tym wielkim gąszczu paragrafów popełnić pomyłkę, która może później drogo kosztować, jeżeli na nią natrafi urząd skarbowy i nagle trzeba się będzie tłumaczyć z tego, co zostało zawalone.

Dlatego też nawet przy niewielkiej firmie dużo korzystniejsze będzie korzystanie z usług dobrych biur rachunkowych. Obecnie możliwości są znacznie większe, bo pojawiły się niedawno serwisy internetowe, umożliwiające realizację spraw księgowych zdalnie, na ich serwerach. Plusem takich serwisów jest przede wszystkim cena, przeciętny miesięczny abonament wynosi około pięćdziesięciu złotych, więc nie są to jakieś wielkie sumy w porównaniu z korzyściami, jakie można osiągnąć.

Takie portale pozwalają na całkiem zaawansowane księgowanie, łącznie ze wsparciem profesjonalnych księgowych, więc nawet tego typu sprawy jak leasing samochodu nie powinny stanowić żadnego problemu – więcej na temat.

Ten artykuł omawia rzeczywiście ciekawe kwestie, jednak przeczytaj poza tym te informacje (https://ewadia.pl/jak-to-dziala/animacja-jak-to-dziala/) – z pewnością stwierdzisz, że są wartościowe.

Niezwykle ciekawie prezentują się one także pod względem możliwości i funkcjonalności, zawierają szereg przydatnych w sprawach księgowych narzędzi, takich jak kalkulator odsetek podatkowych (więcej w artykule). Następnym plusem internetowych biur rachunkowych jest bardzo duża mobilność, można korzystać z nich praktycznie z każdego miejsca, które ma przyłączenie do internetu.