Site Loader
ul. Słowackiego, 14-100 Ostróda
Wszystko o spółce

O jakich dziedzinach powinien pamiętać każdy pracodawca, aby jego firma funkcjonowała jak najbardziej właściwie?

O których sprawach musi myśleć każdy szef firmy? Które są najbardziej nieodzowne? jakiego rodzaju sprawy muszą być priorytetowe? Te i pozostałe pytania są obecne bardzo często, kiedy mówimy o prowadzeniu własnej firmy. Ciężko powiedzieć o wszystkich najbardziej istotnych kwestiach, lecz niezmiennie najbardziej konieczne są kwestie dotyczące wynagrodzeń, spraw urzędowych i powinności wobec pracownika.
kursy i szkolenia

Zbliżają się święta, a Ty nie masz za co kupić bliskim prezentów? Zastanów się nad tym, skąd możesz bezproblemowo uzyskać niezbędne pieniądze

Nie da się zaprzeczyć, że święta Bożego Narodzenia to dla niejednej polskiej rodziny czas, kiedy wydaje bez wątpliwości najwięcej gotówki w czasie roku. Nie dość, że konieczne jest zorganizowanie wieczerzy wigilijnej, ubranie choinki oraz ubranie wszystkich odświętnie, to jeszcze w dodatku niejednokrotnie stajemy przed problemem, za co zakupić prezenty świąteczne dla najbliższych. Oczywiście najczęściej nie chcemy przeznaczać na święta zbyt wiele pieniędzy, jednakże trudno jest odmówić własnym dzieciom i nie podarować im prezentów.
Wszystko o spółce

Reguły biznesu oraz jego zawiłości – czyli jak dać sobie radę z nieuczciwym usługobiorcą

Rozkręcenie własnego biznesu bywa naprawdę kłopotliwe. Nie chodzi tu bynajmniej o samą pracę na własny rachunek, a przede wszystkim ma to związek z nietrzymającymi się terminów kontrahentami. Gdy powodzenie naszej firmy zależy od dobrej woli osób z zewnątrz, wielokrotnie pojawiają się nieoczekiwane przeszkody.
Instytucje, które na każdym kroku muszą czujnie obserwować swoich dłużników, nie są w stanie w pełni skupić się na wyznaczonych zadaniach.
Wszystko o spółce

Jeżeli pragniemy samodzielnie wybrać, komu przesłać 1% podatku, to musimy mieć program, który nam to umożliwia

Jeżeli pragniemy przesłać jeden procent naszego zobowiązania podatkowego na rzecz wybranej fundacji, to musimy znać jej numer KRS. W przypadku, kiedy składamy zeznanie podatkowe przez sieć, na witrynie Ministerstwa Finansów, zwyczajnie wstukujemy ów numer w odpowiednie pole.
Jeśli jednakże do wypełniania pitu używamy specjalnego programu, sytuacja trochę się gmatwa.
Wszystko o spółce

Długa tradycja cukiernictwa w kraju.

Cukiernictwo w Polsce ma dobrą tradycję. Najbardziej znane cukiernie powstały w dwudziestoleciu międzywojennym, a niektóre nawet wcześniej. Tradycyjne cukiernictwo to zajęcie z pasją. Mówi się, że łączy w sobie zamiłowanie do słodyczy ze sztuką. Wystarczy spojrzeć na regionalne torty i ciasta, aby pojąć, że wyprodukowanie tak cudownie wyglądających słodkości, wymaga niemałych umiejętności.
Finanse w hodowli psów

Odszkodowania w Wielkiej Brytanii

Decydując się na wyjazd w celach zarobkowych poza granice Polski, udając się w podróż lub z wizytą do znajomych należy przed opuszczeniem kraju dowiedzieć się jakie prawa dotyczą przebywających na terenie danego państwa osób w razie wypadku. Do kogo zwrócić się o pomoc prawną i na jakie rekompensaty finansowe można liczyć.